Fašiangová veselica

Fašiangová veselica

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame fašiangy. Vo fašiangovom období bolo na hospodárstve relatívne menej práce, preto sa organizovali zabíjačky, zábavy a svadby. Ľudia sa obliekali do masiek, ktoré okrem zábavnej funkcie mali aj ochranný význam, mali chrániť proti pôsobeniu negatívnych síl, zabezpečiť úrodný rok a plodnosť hospodárskych zvierat.

Naši klienti sa tiež veľmi radi zabávajú, a tak je fašiangová veselica jednou z najobľúbenejších akcií v zariadení. Tanec, spev, hudba a dobrá nálada vytvoria vždy neopakovateľnú atmosféru. Už niekoľko dní vopred sa usilovne pripravujú masky, kostýmy, výzdoba, program, aby bolo všetko nachystané a mohli sme sa spoločne tešiť z vydareného podujatia. Každoročne sa veselica nesie vždy v duchu novej témy, tou tohtoročnou boli 20. – 30. roky minulého storočia.

Na    úvod    pani   riaditeľka    všetkých    prítomných   srdečne   privítala
a poďakovala účinkujúcim, že prijali pozvanie a priniesli našim seniorom úsmev a radosť. Veľkým obohatením veselice bolo tanečné vystúpenie pracovníčok sociálneho úseku na známe a veľmi populárne piesne: Babička, nauč ma charleston a Jaj Zuzka, Zuzička. Odmenou im bol srdečný potlesk všetkých prítomných. Za klientov zariadenia v programe vystúpil Ivan Murín, ktorý zarecitoval svoju vlastnú báseň Fašiangy. Fašiangové stretnutie pozdravil aj pán viceprimátor mesta a prítomným poprial veselú zábavu. Potom už nastala tá pravá fašiangová zábava. Postarala sa o ňu ľudová hudba z Podmanína, ktorá už niekoľko rokov pravidelne navštevuje naše zariadenie. Keď zazneli obľúbené ľudové piesne, vyzvali našich klientov do tanca a ostatní sa pridali svojím spevom a potleskom. Veselicu obohatili aj naše kuchárky a všetkých – klientov, účinkujúcich, zamestnancov pohostili čerstvo napečenými šiškami, ktoré rozvoniavali po celom zariadení.

Článok zverejnený na webovom sídle TSK

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac August 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.